Doporučujeme

casopis-homepage

magazin-homepage

10 důvodů, proč milovat podzim

Že je podzim obdobím plískanic a špatné nálady? My si to nemyslíme! Existuje tolik krásných věcí a tolik důvodů, proč se z tohoto ročního období radovat... Připomeneme vám některé z nich.

1. Kouzelná příroda

Ne nadarmo se říká, že na podzim je příroda nejkrásnější – barevné listí promění každou krajinu v kouzelné místo plné barev. A kam v blízkosti Obchodní a zábavní zóny Čestlice za krásami přírody vyrazit? Rozhodně stojí za návštěvu národní přírodní rezervace Voděradské bučiny, které se nachází na území obce Černé Voděrady. Nádhernou procházku můžete absolvovat také v Průhonickém parku nebo v Dendrologické zahradě Průhonice, kde vás speciální podzimní okruh provede těmi nejkrásnějšími zákoutími, rozzářenými barevnými stromy i květinami.

2. Sezónní dobroty

Pečená řepa, dýňové latté či polévka, hruškový koláč, švestkové knedlíky, domácí povidla, šípková marmeláda, ořechy, pečené jedlé kaštany... Podzim přináší gastronomickou přehlídku nejrůznějších lahůdek. A ani nemusíte být kuchař michelinské restaurace, abyste si z plodů podzimu dokázali ukuchtit skvělou dobrotu.

Náš tip: Nakrájejte řepu a dýni na cca 1 cm široké plátky, vyskládejte na plech s pečícím papírem. Potřete olivovým olejem, osolte, okořeňte svou oblíbenou kořenící směsí. Pečte cca 30 minut na 160°C. Pečenou dýni lze namáčet v česnekovém dipu vytvořeném ze zakysané smetany a prolisovaného stroužku česneku.

3. Strašidelný Halloween

Halloween, který se slaví 31. října, je považován za americký svátek, ale ve skutečnosti má svůj původ v anglosaských lidových oslavách svátku Všech svatých. Dlabání dýní a strašidelné kostýmy si získávají stále větší oblibu i u nás, a tak není divu, že se kolem tohoto svátku koná celá řada akcí. Také v Obchodní a zábavní zóně Čestlice a jejím okolí se můžete na Halloweena vyřádit – v Aquapalace Praha bude od 30. 10. do 5. 11. probíhat Halloweenský týden na motivy filmu Příšerákovi, v obchodním domě KIKA se 4. 11. můžete těšit na zábavný Halloweenský program a na zámku Berchtold se 28. 10. uskuteční strašidelné odpoledne, jehož součástí bude lampionový průvod. Právě lampionové průvody patří mezi další podzimní akce, které jsou u dětí velmi populární. Kupříkladu 31. 10. startuje lampionový průvod na náměstí v Průhonicích a 11. 11. se půjde zase v Pitkovicích.

clanek podzim03

 

4. Kreativní období

Vyrábění draků, vyřezávání dýní, zvířátka z kaštanů... Podzim zkrátka patří vyrábění a kreativitě. Není divu – v přírodě totiž právě teď naleznete nepřeberné množství materiálu k tvoření: barevné listí, šišky, šípky, kaštany, žaludy... Pokud jste kreativní tvor, nenechte si ujít Výstavu kreativity, která se uskuteční v nedaleké Dubči od 17. do 19. listopadu. Více se dozvíte na www.brydova.cz.

clanek podzim02

5. Dlouhé večery

Ano, brzy se stmívá. Ale proč kvůli tomu propadat depresi? Naopak, vnímejte to pozitivně – alespoň konečně máte čas zhlédnout rozkoukaný seriál, podívat se na film, který vám doporučili známí, ale během léta na něj nebyl čas, anebo se začíst do knih...

6. Čas na saunu

Zkřehlé kosti můžete na podzim prohřát v sauně, která je v tomto období nejen příjemná, ale také podpoří vaši imunitu před nadcházející chřipkovou sezónou. Navštivte resort Park ­Holiday (www.parkholiday.cz), kde si v relax zóně můžete dopřát klasickou finskou saunu, aroma saunu nebo parní lázeň, anebo zavítejte do saunového světa v Aquapalace Praha, kde najdete 14 různých prohříváren, určených pro příjemné, luxusní i netradiční saunování. Více informací, včetně tipů, jak se saunovat zdravě a efektivně, naleznete na www.aquapalace.cz/relax/ saunovy-svet. Pokud toužíte po vlastní sauně, navštivte prodejnu Finská sauna v nákupní galerii MoDo.

7. Podzimní móda

Změna počasí s sebou přináší chladnější dny a více deště. Ale opět platí, že bychom to měli brát pozitivně – konečně důvod pořídit si nový svetřík, kabát či boty... A navíc trendy oversized modely jsou k naší postavě mnohem milosrdnější, než letní oblečení, které nekompromisně odhalí každé kilo. Vyrazit na nákupy můžete v Obchodní a zábavní zóně Čestlice například do prodejny Steilmann outlet, Timeout, Lee Cooper a dalších. Nový kousek v šatníku rozhodně spraví náladu!

8. Můžeme si přispat

Poslední říjnový víkend, tedy v noci ze soboty 28. 10. na neděli 29. 10. nám ručičky hodinek opět poposkočí z 3.00 na 2.00 hod. Ve skutečnosti nejde o přechod na „zimní čas“, ale na standardní, tedy astronomický čas, tedy „přirozený“ – tento přechod vnímá většina lidí mnohem lépe než ten na jaře, protože si vlastně můžeme o hodinku přispat. A ještě jedna dobrá zpráva – na tento víkend navazují pro školáky podzimní prázdniny, takže si můžete udělat čtyřdenní volno a využít ho k odpočinku i výletům. A pokud doma školáka nemáte, nezoufejte – prodloužený víkend čeká všechny už v listopadu, protože státní svátek 17. 11. letos připadá na pátek.

9. Svátek pro vinaře

Četná vinobraní, Svatomartinské víno (tedy svěží první vína nového ročníku, které se slavnostně otevírají 11. 11. na svátek svatého Martina) či proslulé francouzské Beaujolais nouveau, které se začíná prodávat vždy třetí čtvrtek v listopadu... Podzim je zkrátka svátkem pro milovníky vína, kteří si v tomto období opravdu přijdu na své. Pokud mezi ně také patříte, navštivte vinotéku Víno Hruška v Čestlicích (www.vinohruskapraha. cz/cestlice), kde můžete mimo jiné absolvovat i degustaci vín.

10. Vyhlížení Vánoc

Začínáme nakupovat dárky a nasávat vánoční atmosféru, těšíme se na příchod Adventu, plánujeme, na jaké vánoční akce vyrazíme... A že se máte v Obchodní a zábavní zóně Čestlice na co těšit! Seznam vánočních akcí naleznete v přiložené kartě, která zároveň slouží jako hrací karta k soutěži o báječné vánoční dárky!

clanek podzim04

Pro psaní komentářů se přihlašte

funpark-zirafa-foto03aquapalace-foto03park-pruhonice-foto03dendrologicka-zahrada-foto03

Magazín Můj domov

 • Bytové textilie zútulní váš domov
  Bytové textilie zútulní váš domov Je nenápadný, ale jeho přítomnost dokáže vtisknout osobitost a originalitu. Díky němu dodáme našemu bytu či domu jedinečnou atmosféru. Ano,…
 • Finalistky Miss Face 2017 v Čestlicích
  Finalistky Miss Face 2017 v Čestlicích Home Design Center v Čestlicích zaplavila 13. září spousta nádherných a pozoruhodných žen. Konala se zde akce, na níž se…
 • Trendy a novinky v bydlení
  Trendy a novinky v bydlení V oblasti bydlení se stále objevují nové trendy, které zlepšují kvalitu našeho života. Připravili jsme pro vás přehled zajímavostí a…
 • Veletrhy bydlení 2017/2018
  Veletrhy bydlení 2017/2018 Veletrhy jsou ideální příležitostí, jak získat přehled o novinkách a trendech v bydlení a prohlédnout si na jednom místě prezentace…
 • Pohodlně se uvelebte...
  Pohodlně se uvelebte... Sedací souprava patří k dominantám obývacího pokoje a její kvalita ovlivňuje, jak pohodlně se v našem domově cítíme. Na pohovce…